پهپاد چیست و مقایسه پهپادها از نظر ساختار

پهپاد چیست؟

پهپاد مخفف عبارت پرنده ی هدایت پذیر از راه دور است که وسیله ای هوایی و بدون سرنشین است که امکان هدایت آن از راه دور توسط نیروی انسانی و یا کامپیوتر وجود دارد.

انواع پهپادها

1-از لحاظ ابعاد

  • بسیار کوچک
  • مینیاتوری
  • سنگین

2-از لحاظ ساختار

  • بال ثابت
  • مولتی روتور

در صنعت کشاورزی نیز با توجه به زمان بر بودن و همچنین دشواری برخی عملیات زراعی در بسیاری از مناطق نیاز به یک وسیله ی کاربردی جهت انجام این عملیات احساس می شده است.این صنعت هواپیماهای بدون سرنشین را ابزاری ضروری برای کشاورزان در سراسر جهان یافته است. فناوری هواپیماهای بدون سرنشین برای کاربردهای مختلفی از جمله جستجوی مکان های مزرعه جدید ، ارائه روش های سریع و آسان برای بررسی از راه دور بخش های کوچک محصولات و بررسی کل مزارع مفید است.

استفاده از پهپادها می تواند به افزایش بهره وری کمک کند ، و امکان سازگاری کشاورزی با اثرات تغییرات آب و هوا را فراهم می کند. آنها همچنین می توانند در کاهش آلودگی کمک کنند. ویژگی نقشه برداری هوایی پهپادها به کشاورزان نمایی از مزارع می دهد و به آنها کمک می کند تا به سرعت حضور آفات ، خسارات محصول و شرایط خاک را شناسایی کنند.از ویژگیهای این وسیله ی کاربردی میتوان به مقرون به صرفه بودن، کاربر پسند بودن، قابل حمل و از همه مهمتر انجام پروازها بدون استفاده از اپراتور نام برد.

در گذشته کشاورزان با استفاده از تراکتور و یا سمپاش دستی روزانه حداکثر 15 هکتار را سم پاشی میکردند که این آمار در مقایسه با استفاده از پهپادهای سمپاش که روزانه 40 هکتار را سمپاشی می کنند ناچیز است.

پهپادهای کشاورزی از لحاظ وزنی به چند دسته ی : زیر 2 کیلو، بین 2 تا 20 کیلو، بین 20 تا 50 کیلو، بین 150 تا 250 کیلو گرم تقسیم بندی میشوند و از لحاظ داشتن روتورها به کواد کوپترها، هگزا کوپترها و اوکتا کوپترها تقسیم میشوند.

مقایسه پهپادها از نظر ساختار:

مولتی روتورها نسبت به نوع دیگر پهپادها ( بال ثابت) از قیمت کمتر و زمان پرواز کوتاهتری برخوردارند و هم چنین در باد ناپایدار هستند.ولی توانایی مانور بالایی دارند و از تنوع بیشتری برخوردارند ، کاربری بسیار راحت و ابعاد کوچکتری دارند.

از مزایای نوع بال ثابت می توان به پرواز طولانی، مساحت کاربرد وسیع تر، ثبات بیشتر و توانایی فرود در صورت از کار افتادن موتور اشاره کرد . و در مقابل از معایب آن میتوان کاربری سخت، قیمت بالا و همچنین نیاز به فضای بیشتر جهت برخاستن و فرود اشاره کرد.

پهپاد Agrans mg :

سیستم پیشرفته قدرتمند این پهپاد میتواند تا 10 کیلوگرم بار مایع از جمله سموم دفع آفات و کود را حمل کند.این پهپاد سیستم پاشش هوشمندی دارد که اسپری خود را با توجه به پرواز تنظیم میکند تا همیشه اسپری یکنواختی داشته باشد.به این ترتیب مقدار سموم دفع آفات یا کود دقیقا تنظیم میشود تا از آلودگی جلوگیری کرده و عملیات اقتصادی به صرفه شود.


محصول به سبد خرید شما اضافه شد