نقشه برداری با پهپاد در معادن

زمینه های استفاده از پهپاد در دنیای امروز، روز به روز در حال گسترش است. یکی از زمینه های بسیار کاربردی استفاده از پهپادها، نقشه برداری با پهپاد در معادن است که در این مطلب قصد داریم به چند دلیل اصلی که بیانگر لزوم استفاده از پهپاد در پروژه معدن را بیان می کنند، بپردازیم.

کار معدن، کاری بسیار پیچیده و خطرناک است. از کشف معدن تا مدیریت فروش مواد استخراج شده، بخش های متفاوتی در این صنعت وجود دارد. عظمت این پروژه می تواند منجر به مسائل مختلفی در سایت و محل کار شود.

خوشبختانه با استفاده از داده های پهپاد می توان به مدیریت سایت کمک نمود بطوری که تمامی افراد مشغول در پروژه بتوانند در محیطی امن، سوداور، کارآمد و آگاهانه کار خود را انجام دهند.

در ادامه به ۴ دلیل از مهمترین دلایلی که نیاز به نقشه برداری با پهپاد در معادن را بیان می نامید، به اختصار بیان می نماییم:


امنیت:

کار معدن، یک کار ساده و درعین حال خطرناک است. به همین دلیل وجود و حس امنیت برای افراد مشغول در محوطه معدن بسیار مهم و ارزشمند است. صنعت معدن صنعتی بسیار ضروری است چرا که منابع مهم و مورد نیاز را از زمین به دست می اوریم. اما متاسفانه مکان های این منابع مورد نیاز، براحتی و به آسانی در اختیار ما قرار نمی گیرد که همین مساله می تواند باعث بروز بسیاری از موانع و مشکلات شود. برای نمونه، در طول مرحله اکتشاف، هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) می تواند بر فراز منطقه کشف نشده پرواز کند و عوامل کاری از خطرهای موجود محفوظ بمانند.

با استفاده از توانایی های پهپاد در معدن در طی فرآیند اکتشاف، می توانید از دفتر کار خود و از راه دور مراحل کاری و پیشرفت سایت و معدن را تحت کنترل خود داشته باشید بدون اینکه در معرض خطرات پیش بینی نشده ای همچون لغزش زمیین، ریزش غار، نشت لوله ها و … قرار بگیرید.

همچنین، در صورتی که وضعیت اضطراری یا مسائل دیگر در طول پروژه بوجود آید، می توانید وضعیت را با انجام نقشه برداری با پهپاد ارزیابی کنید. به این ترتیب، می توان تصمیم های سریعی برای موقعیت پیش آمده اتخاذ نمود بدون اینکه خود یا دیگران را در معرض خطر قرار دهید.

علاوه بر این، نقشه برداران می توانند از پهپاد بعنوان ابزاری برای اندازه گیری مخازن و منابع استفاده نمایند و به این ترتیب نیازی به بالا رفتن از مخازن و تهیه نقشه بصورت دستی نداشته و از بسیاری از حوادث و جراحات دوری کنند.


اطلاعات به روز از موجودی مخازن :

داشتن یک درک خوب از اموال و کالاهای موجود می تواند شما را در بالای لیست شرکت های انجام دهنده کار قرار دهد. میزان موجودی مخازن و مواد استخراج شده را به سادگی و راحتی نمی توان با نقشه برداری زمینی در اختیار داشت. تهیه نقشه با پهپاد، با این توانایی که می تواند پیشرفت در محل سایت را نشان دهد، این فضای خالی را پر نموده است و می تواند بصورت واقعی و همزمان حجم مقادیر استخراج شده را در اختیار شما قرار دهد.

اطلاعات و داده های تهیه شده توسط پهپاد می تواند بصورت واقعی و کاملا به روز موجودی مخازن و حجم استخراج شده را در اختیار شما بگذارد بنابراین شما از پیشرفت عملیات معدن کاملا مطلع خواهید بود.

این مساله می تواند دو امر متفاوت را برای شما ساده و میسر کند :

نگه داری سوابق:

با یک پرواز عادی و معمولی پهپاد در ارتفاع کم می توان همه موارد را در تمامی سیستم های مختصات برای تجزیه و تحلیل داده ها به روز نگه داشت.

زمان بندی پیمانکاران:

داده های پهپاد به شما اجازه می دهد تا بدانید در مرحله بعدی یا در حال حاضر چه کاری باید انجام شود. بنابراین زمان بندی پیمانکاران را براحتی انجام دهید تا کار خود را به درستی انجام دهد.

تمرکز اصلی کار شما بر روی مواد معدنی و سگندانه ها است و کارهای دیکر بایستی از این مساله جدا شوند. اگر این مساله به درستی انجام نشود، هدف کل پروژه ممکن است به تعویق بیفتد چرا که برای انجام گام اول پروژه زمان کافی اختصاص داده نشده است. با نقشه برداری توسط پهپاد، این فرایند بسیار نرم و درست انجام می شود به نحوی که منجر به کارایی بیشتر نیز می شود.


بهره وری:

کارایی یک مزیت دیگر برای نقشه برداری با پهپاد در صنعت معدن است. تنها مساله گرفتن کار و پروژه نیست بلکه بیشترین تولید کننده بودن و نفر اول این صنعت بزرگ بودن بسیار مهم تر است. مقدار طبیعی کار که در یک دوره زمانی مشخص تکمیل می شود با داده های پهپاد ارتقا می یابد. نقشه های تهیه شده به شما این توانایی را می دهد که ببینید در کدام مناطق ناکارامدی در حال گسترش است و به شما این امکان را می دهد که تا آنها را قبل از اینکه بر کیفیت کار اثر بگذارند یا تاریخ های احتمالی را تهدید کنند، بررسی نموده و آنها را برطرف نمایید.

اکنون شما قادر هستید که در همان مدت زمان، کار بیشتری را انجام دهید. این ایده در بسیاری از زمینه ها قابل استفاده است، با این حال یک نمونه خاص از این کاربردها، هنگام بهینه سازی انفجارهای معدن است.

ساخت یک نسبت عالی مواد منفجره به سنگ هنگام انجام انفجار کار اسانی نیست. تهیه نقشه با پهپاد این توانایی را به شما می دهد که بهترین مکان در صخره را برای کار گذاشتن مواد منفجره شناسایی کرده و تعیین نمایید.

ترکیب زمین و سنگ، عامل اصلی تعیین میزان استفاده از مواد انفجاری است. داده های تهیه شده توسط پهپاد به شما این امکان را می دهد تا آرایش ساختار زمین را به منظور بهبود کیفیت انفجار در سراسر پروژه تفسیر نمایید.


سودآوری و بازگشت سرمایه (ROI):

مساله بسیار مهم این است که بایستی از بازگشت سرمایه گذاشته شده در پروژه معدن با ارزشی بسیار بالاتر اطمینان داشته باشیم. تهیه نقشه با پهپاد این مساله را به چندین روش انجام می دهد:

درک ارزش:

شناخت ارزش محصول معدن برای مدیران شرکت ضروری است. یک نمونه برای درک این مطلب :

شما با هدف استخراج طلا به کار معدن مشغول می شوید ولی در انتهای پروژه تنها به انداز نصف مورد انتظار شما طلا تولید شده است. استخراج کمتر از حد تخمین زده شده قابل درک تر است نسبت به اینکه طلایی در معدن باقی مانده باشد که بعدا بخواهد کشف شود.

داده های پهپاد برنامه ریزی و پردازش های پیش بینی را با شیوه صحیح تری میسر می سازد. همچنین به شما برای چگونگی مدیریت پروژه های اتی عملیات معدن کمک می نماید.

تحویل به مشتری:

خوشنامی و کسب شهرت برای شرکت شما از مهمترین مسائل است و همیشه باید در اولویت قرار بگیرد. پیش بینی مقدار دقیق منابع با روش های ستنی و معمولی غیر ممکن است – داده های پهپاد به شما این اطمینان را می دهد که همیشه از مقدار منابع در دسترس خود اطلاع داشته و از پیش فروش بیش ازحد موجود اجتناب خواهید نمود.

در پایان روز افزایش ROI بسیار مهم است. چرا که نه تنها بیانگر سود و زیان تجارت شماست، بلکه همچنین مشخص می کند که چگونه یک شرکت معدن تصمیم به انجام عملیات استخراج معادن خود و پیروی از هر گونه استانداردها می کند.

اگر از یک روش امن، متفکر و کارآمد استفاده نکنید، ارزش پروزه در انتهای کار به بیشترین مقدار خود نخواهد رسید. داده های حاصل از نقشه برداری با پهپاد در معادن شما را قادر می سازد که به ماکزیمم مقدار در پروژه جاری و پروژه های آتی برسید.

محصول به سبد خرید شما اضافه شد