نحوه صحیح شارژ باتری کوادکوپتر

یکی از مهم ترین اجزای کوادکوپتر باتری آن است که صد درصد در عملکرد بهتر و بهبود کیفیت پرواز کوادکوپتر تاثیر گذار خواهد بود. در ابتدا به شما توصیه می کنیم که باتری کوادکوپتر خود را از برندی معتبر و با کیفیت انتخاب کنید و در نگهداری از آن مراقبت لازم را به عمل آورید. این توصیه را تنها برای خرید قطعات کوادکوپتر بیان نکردیم، بلکه برای بسیاری از قطعات الکترونیک صادق است.
دومین توصیه ای که در این رابطه برای شما داریم این است که زمانی که قصد پرواز کوادکوپتر را دارید اقدام به شارژ آن کنید. چراکه باتری هایی که به تازگی شارژ شده باشند، در عمل می توانند مدت زمان بیشتری برق مورد نیاز تامین کنند. اگرباتری خود را چندین روز قبل شارژ کرده باشید با افت کبفیت پرواز روبرو خواهید شد.

برای شارژ باتری لیپو بهتر است که نگذاریم تا ولتاژ آن دچار افت شدید گردد ، به عبارتی باید ولتاژ باتری کمتر از ۳.۸ ولت نباشد ، در نتیجه بهتر است هیچوقت باتری را تا انتها دیس شارژ نکنیم ، اگر کوادکوپتر خود را پرواز دادید زمانی که چراغهای LED آن چشمک زن شد یعنی ولتاژ دستگاه شما به زودی به زیر مرز استاندارد می رسد و دیس شارژ می گردد در نتیجه اهمیت ندادن به این موضوع می تواند باتری کوادروتور شما را خراب نماید.

لذا به محضی که متوجه چشمک زن شدن چراغ کوادروتور خود شدید باید بلافاصله برای لندینگ اقدام نمایید ، پس از لندینگ دستگاه ابتدا سوکت باتری را از کانکتور آن جدا کرده و اجازه دهد تا باتری خنک گردد سپس کابل شارژ را به باتری متصل کرده و اجازه دهید بین ۱ الی ۱/۵ ساعت باتری پرنده فول شارژ گردد ، سپس میتوانید مجدد برای پرواز اقدام نمایید ، بدین ترتیب عمر مفید باتری کوادکوپتر افزایش پیدا می نماید.


باتری لیپو یکی از حساسترین باتریهای موجود در جهان می باشد ، باتریهای لیپو به دلیل استفاده از مواد پلیمری میتواند بسیار سمی و خطرناک باشد ، باید مراقب باشید تا باتری لیپو آسیب نبیند یا سوراخ نشود ، سوراخ شدن باتری لیپو بسیار خطرناک بوده و میتواند منجر به آتش سوزی گردد.

بهتر است بعد از استفاده از کوادکوپتر چنانچه دیگر قصد ندارید برای همان روز مجدد پرواز نمایید باتری را شارژ نکنید و آن را در یخچال در دمای بین ۲ الی ۵ درجه سانتیگراد نگهداری کنید ، توجه فرمایید از یخ زدگی باتری لیتیومی به شدت جلوگیری نمایید.

استفاده از شارژرهای حرفه ای برای افزایش طول عمر باتری:

بهتر است هز از چند گاهی باتری لیپو را توسط شارژرهای حرفه ای شارژ کنید ، اگر یک کوادکوپتر باز حرفه ای هستید بهتر است تا یک شارژرحرفه ای تهیه کرده و باتری مولتی روتور خود را با آن شارژ نمایید ، زیرا شارژرهای حرفه ای با رگولاتورهای بسیار دقیق خود باعث می گردند تا ولتاژ و آمپر مورد نیاز باتری به خوبی تامین شده و به صورت دقیق شارژ شود.

باتری لیتویمی در ۲ صورت به شما هشدار میدهد که خراب شده است:

حالت اول اینکه به خوبی شارژ نمی گردد ، یعنی زمانی که آن را به شارژر وصل میکنید در مدت زمان ۱۰ دقیقه یا کمتر ، شارژ نشان میدهد که باتری شارژ شده است ، در چنین حالتی طبیعتا دیس شارژ طبیعی نیز نخواهید داشت و باتری ماکزیمم در مدت ۱-۲ دقیقه سریع خالی می گردد.

حالت دوم وقتی است که باتری لیپو باد کرده و به عبارتی ورم می کند ، در این حالت باید بسیار دقت نمایید زیرا چنانچه پوسته باتری سوراخ گردد با خارج شدن مواد سمی و انفعالات شیمیایی در حالت آتش سوزی قرار میگیرد که می تواند بسیار خطرناک باشد ، بنابراین اگر باتری لیتویمی در این حالت قرار گرفت باید سریعا آن را معدوم نمایید.

با توجه به مطالب عنوان شده به این نتیجه میرسیم که باتری لیپو بسیار حساس است و اگر از آن به درستی استفاده نمایید عمر آن بسیار زیاد خواهد شد و حداقل ۳۰۰ بار قابل شارژ و دیس شارژ می باشد ، رعایت نکات ایمنی در موارد کار با باتری لیتیومی بسیار حائز اهمیت می باشد.


محصول به سبد خرید شما اضافه شد