چند ترفند برای افزایش تایم پروازی کوادکوپتر ها​

کوادکوپتر یک ربات پرنده چهار ملخه و نوعی عمودپرواز است که بخاطر استفاده از چهار ملخ بصورت صلیبی این لقب را به آن داده‌اند.

کوادکوپتر به دلیل کمک گرفتن از چهار پره برای نیروی پیشرانش، به عنوان کواد (چهار) کوپتر نامیده می‌شوند.

این ربات پرنده یکی از انواع رباتهای پرنده بدون سرنشین است.

کوادکوپتر ها دارای جایرو 6 محوره هستند این نوع پیکربندی به پرنده این امکان را می‌دهد تا بتواند به راحتی و بطور مساوی در تمامی جهات حرکت کند و قدرت مانور فوق العاده‌ای داشته باشد. کوادکوپتر معمولاً از چهار موتور که چهار پروانه ثابت بر آن سوار شده تشکیل می شوند.

حقیقت این است که کوادکوپتر های امروزی توان پرواز بین ۵ تا ۲۵ دقیقه را دارند . این امر ما را بر آن داشت که مقاله ای در خصوص راههای کم کردن مصرف باطری کوادکوپتر ها را در این مقاله مطرح نمائیم تا بتوانید بدون استفاده از باتری یدک میزان زمان پرواز را افزایش دهید .

استفاده از باتری های یدک و کاستوم علاوه بر آنکه برای تعویض آن نیز دچار زحمت مضاعفی خواهیم شد ، هزینه زیادی را برای ما تحمیل خواهد نمود .

روش های ذکر شده در این مقاله تنها چند نمونه از راه هایی هستند که شما با استفاده از آن ها می توانید مدت زمان پرواز با کوادکوپتر را افزایش دهید. اگر چه هر کدام از آن ها به نوبه خود می توانند باعث افزایش زمان پرواز شوند، اما با این حال شما نباید در انتظار معجزه باشید و تصور کنید فرصت شما برای پرواز مداوم دو برابر و یا حتی چندین برابر خواهد شد.


۱- سبکتر شدن کوادکوپتر

 • کوادکوپتر های سنگینتر به طور حتم انرژی بیشتری از کوادکوپتر های سبک تر مصرف خواهند نمود و طبیعتا زمان بیشتری پرواز خواهد نمود . برای سبکتر کردن پرنده ، می توانید با حذف ارابه فرود (لندینگ گیر) ،محافظ ملخ و یا دوربین اگر به آن نیازی ندارید اقدام نمایید . با حذف اینها کوادکوپتر شما سبکتر و به الطبع چالاکتر خواهد شد.

۲- حذف کردن دوربین

 • دوربین های کوادکوپتر نه تنها بر وزن آن می افزایند بلکه برای تصویر برداری و ارسال آن به رادیو کنترل یا تلفن همراه هوشمند انرژی زیادی را مصرف می کنند . در ضمن شما با خاموش کردن چراغهای LED کوادکوپتر خودتان می توانید به کمتر شدن مصرف انرژی آن کمک بسزایی کنید .

۳- حرکات ملایم

 • مصرف سوخت یک خودرو زمانی که یک نفر رانندگی تند و با ویراژ انجام می دهد بیشتر از زمانی است که رانندگی آهسته می کند . همین اتفاق در زمان راندن یک کوادکوپتر اتفاق می افتد . می توانید حرکات آکروباتیک را حذف کنید و از افزایش ناگهانی سرعت و یا کاهش آن خودداری کنید تا مصرف سوخت ( باتری ) شما کمتر شود .

۴- پرواز در آب و هوای آرام

 • این بخش مقداری نیز به نکته ۳ مربوط می گردد . در هوای بادی کوادکوپتر شما باید فشار باد را نیز کنترل کند که این خود باعث افزایش مصرف انرژی شده و باتری زودتر تمام خواهد شد .

۵- انتخاب صحیح موتور جایگزین

 • موتورهای هر کواد کوپتر به صورت سری هستند و امکان تعویض یکی از آنها با سایر مدلها وجود ندارد . در صورت خرابی موتور آن را با نوع اصلی جایگزین کنید تا از ارتعاشات اضافی و افزایش دمای موتور جلوگیری کرده باشید و مصرف باتری را نیز کنترل کرده باشید .

۶- نگهداری صحیح از باتری

 • در حالت عادی باتری های لیتیوم پلیمری باید وقتی به سطح شارژ ۲۰% می رسند مجدد شارژ شوند . کاهش میزان شارژ به زیر ۲۰% می تواند باعث از بین رفتن سریعتر باتری شود . همچنین استفاده از یک شارژر خوب می تواند به بهبود عملکرد و عمر باتری کمک بسزایی نماید . پیشنهاد ما برای شارژ باتری کوادکوپتر استفاده از پورت های USD کامپیوتر ها و لپ تاپ ها می باشد .

۷- یک باتری بزرگتر

 • استفاده از باتری های بزرگتر و قوی تر لزوما نمی تواند بر افزایش زمان پرواز کوادکوپتر کمک کند . زیرا باتری های بزرگتر سنگینتر نیز هستند و باعث افزایش میزان مصرف انرژی بر طبق بند یک همین مقاله گردند .

۸- تنظیم ارتفاع خودکار

 • برخی از دستگاهها دارای قابلیت تنظیم ارتفاع خودکار هستند که حذف این عملکرد (در صورت امکان) نیز می تواند بر افزایش توان باتری آنها کمک بسزایی نماید .

9- کوادکوپتر رادر زمان مناسب شارژ کنید

 • اگر عادت کردید باتری کوادکوپتر را چند روز قبل از استفاده شارژ کنید، توصیه می کنیم هر چه سریع تر این عادت را ترک کنید، چرا که طبق تحقیقات این کار باعث افت کیفیت باتری می شود و مدت زمان شارژدهی آن را کاهش می دهد.
رویکرد بهتر در این زمینه این است که تنها چند ساعت قبل از شروع پرواز باتری کوادکوپتر خود را شارژ کنید تا شاهد عملکرد بهتری در طول پرواز باشید. در این روش باتری قبل از شروع پرواز در بهترین حالت ممکن قرار خواهد داشت و از بالاترین میزان شارژ برخوردار خواهد بود.

10- اجزای اضافی کوادکوپتر را جداکنید

 • اگر شما خود را یک خلبان باتجربه در زمینه هدایت کوادکوپتر ها و پهباد های کنترلی می دانید، می توانید گارد های محافظ و سایر اجزای اضافی را کنار بگذارید و به این ترتیب وزن کوادکوپتر را کاهش دهید.
 • همانطور که می دانید گارد های محافظ وظیفه محافظت از پروانه ها را بر عهده دارند و در مجموع ایمنی کوادکوپتر را تضمین می کنند. اما در صورتی که خلبان بتواند پرواز هایی ایمن را به اجرا در آورد، این گارد های محافظ و سایر اجزای ایمنی تنها باعث مصرف برق بیشتر و در نتیجه کاهش مدت زمان پرواز با کوادکوپتر می شوند.
 • جالب است بدانید که افراد مبتدی نیز می توانند این رویکرد را در پیش بگیرند، اما به شرطی که کوادکوپتر را به فضای باز انتقال دهند و پرواز را در محیط هایی عاری از موانع گوناگون به اجرا در آورند. به این ترتیب خطر برخورد با سایر اشیا کاهش پیدا می کند و شرایط لازم جهت جداسازی اجزای اضافی فراهم می شود.
 • لازم به ذکر است که بدنه هایی با روکش براق و فانتزی می توانند ظاهری جذاب و دیدنی را برای کوادکوپتر شما به ارمغان بیاورند، اما از سوی دیگر باعث سنگین تر شدن کوادکوپتر می شوند و مدت زمان پرواز را کاهش می دهند.