تریم کردن یا بالانس کردن کوادکوپتر

تریم کردن یعنی‌ تنظیم تعادل کوادکوپتر. این تنظیمات توسط ریموتی که دستتون هست انجام می‌شود در حالی‌ که کوادکوپترتان در هوا پرواز می‌کند. این تنظیمات دقیقا مثل بالانس کردن فرمون یا لاستیک ماشین است که اینکارو می‌کنید وقتی‌ تو حرکت فرمون را رها کردید ماشین به سمت چپ یا راست کشیده نشود، کوادکوپترهم همین حالت رو دارد، وقتی‌ تریم نباشد اگه اونو به حال خودش رها کنید بدون دخالت باد می‌‌بینید که به اطراف کشیده می‌شود، این اختلال بخاطر تنظیم نبودن “ژیروسکوپ- Gyroscope” درون کوادکوپترتون هست. تریم کردن حتما باید در جایی انجام شود که هیچ بادی نباشد، و کوادکوپترحتما از سطح صاف برای پرواز بلند شده باشد.

برای تریم کردن کواد کوپتر در حال پرواز و حفظ تعادل پروازی ، کافیست توسط ریموت کنترل تریم را انجام دهید. در اکثر کوادکوپترها به ویژه کوادکوپترهای سایما ، طریقه تریم کردن به یک شکل میباشد.

به طور کلی وقتی پرنده شما به یکی از سمتها متمایل است تنها کافیست با فشردن دکمه روی ریموت کنترل و با دادن دستوری خلاف جهت تمایل پرنده، مولتی روتور را تریم کرده و تعادل پروازی را به روال قبل برگردانیم.

در کوادکوپترهای سری سایما بر ربوی ریموت کنترل ۴ دکمه تعبیه شده است، با فشردن هرکدام و تکرار آن در چندین بار و با شنیدن صدای بوق پرنده، متوجه میشوید که عمل تریم انجام شده است.


برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل به موارد زیر توجه کنید :

1- هنگامی که چراغ فرستنده روشن است ، ولی چراغ کواد کوپتر چشمک می زند ، بدین معنا است که سیگنال به درستی دریافت نشده است و ارتباط بین این دو برقرار نمی باشد . در این صورت لطفاً هر دو دستگاه را خاموش کرده و دوباره روشن کنید.
2- اگر کواد کوپتر به طور خیلی واضح متمایل به یک طرف پرواز کرده و یا در حال معلق بودن در هوا به دور خود می چرخد ، هر دو دستگاه را خاموش نمایید و مراحل قبل از پرواز را دوباره تکرار کنید.
3- هنگامی که چراغ کواد کوپتر به صورت آهسته چشمک می زند به معنی نداشتن شارژ کافی می باشد ، در این صورت باطری کواد کوپتر را از آن جدا نمایید و از طریق کابل یو اس بی (USB) شارژ نمایید.


انواع ریموت:

تمام ریموت‌های کوادکوپترها دو مود یا حالت دارند، مود ۱ و مود ۲. حتی آنهایی که برای هدایت و پرواز کوادکوپتر‌های کوچک و اسباب بازی استفاده می شوند . به طور مثال برای رانندگی‌ و هدایت ماشین دو حالت وجود دارد، ماشین‌هایی‌ که فرمانشان سمت راست و آنهایی که فرمانشان سمت چپ است. ریموت کوادکوپترها هم به همین صورت است. در مود ۱، اهرم بالابر “تراتل – Throttle” که برای صعود و بالا بردن کودکوپتر استفاده می‌شود در سمت راست ریموت قرار دارد و اهرم “پیچ – Pitch” که کوادکوپتر رو به جلو و عقب میبرد در سمت چپ قرار دارد. در مد ۲ بر عکس است، یعنی‌ اهرم بالابر در سمت چپ و اهرم “پیچ” در سمت راست می باشد. اکثر ریموت‌ها مود ۲ هستند و این مود طرفدار بیشتری دارد، یعنی‌ عموماً وقتی‌ کوادکوپتر میخرید ریموتش مود ۲ هست البته در بعضی از کوادکوپترها مثل فانتوم‌ها شما میتوانید از منوی تنظیمات مود ریموت رو عوض کنید.