چگونه کواد کوپتر خود را راه اندازی کنیم؟


راه اندازی کواد کوپتر یکی از مهمترین بخش های پرواز با این پرنده می باشد.

وقتی که مولتی روتور یا کواد کوپتر میخریم، راه اندازی صحیح آن بسیار مهم می باشد، زیرا اگر به درستی مراحل راه اندازی را طی نکنیم ممکن است به دستگاه آسیب وارد کنیم، در این مقاله قصد داریم تا نکات مهم در رابطه با راه اندازی مولتی روتور یا کواد کوپتر را بررسی نماییم.

کواد کوپتر های فول پک:

این کواد کوپتر ها به صورت کامل ارائه می شوند، دستگاه هایی هستند که شرکت سازنده آنها را به صورت کامل همره با رادیو کنترل و قطعاتی مثل باتری، آچار، ملخ یدک ارائه مینماید در اکثر اوقات خریدار، بعد از تهیه دستگاه بسیار شوق و دوق دارد و سریعتر میخواهد پرنده را به پرواز در بیاورد، بدون آنکه توجهی به سوکتها و طریق نصب صحیح گاردها داشته باشد.

توجه فرمایید وقتی دستگاه خود را تحویل میگیرید ابتدا باید گارد محافظ آن را (در صورت وجود) نصب نمایید و سپس باتری دستگاه را توسط شارژر ارائه شده به صورت کامل شارژ فرمایید، زیرا در صورتی که باتری به صورت کامل شارژ نباشد ممکن است در کارایی دستگاه اختلال ایجاد نماید.

استفاده از باتری های نو برای ریموت کنترل کوادکوپتر:

استفاده از باتریهای نو و آکبند همیشه توصیه شده است، ریموت کنترل هر دستگاه با توجه به پیش بینی کارخانه سازنده از 2 الی 8 باتری قلمی یا نیم قلمی مصرف میکند که توصیه می گردد برای اینکه بهترین نتیجه حاصل شود از باتریهای نو و آکبند استفاده فرمایید.

کوادکوپتر های دوربین دار و کوادکوپتر های بدون دوربین:

با توجه به نوع مولتی روتوری که خریداری کرده اید، از نوع دوربین دار یا بدون دوربین باید به نصب دوربین آن توجه فرمایید.

با توجه به نوع مولتی روتوری که خریداری کرده اید، از نوع دوربین دار یا بدون دوربین باید به نصب دوربین آن توجه فرمایید و طبق دفترچه راهنما سوکتها ر ابه درستی جا بزنید، زیرا در صورتی که سوکتها به صورت نادرست جا زده شوند.

به دستگاه شما آسیب جدی وارد می شود، در صورتی که دستگاه شما بدون دوربین می باشد، طریقه متصل کردن سوکت باتری بسیار مهم می باشد، بهتر است به دفترچه راهنمای کواد کوپتر خود مراجعه فرمایید.

به پرواز در آوردن کوادکوپتر:

وقتی که از شارژ کامل باتری اطمینان حاصل کردید و باتریهای ریموت کنترل را متصل نمودید پرنده را در یک سطح صاف قرار دهید، اینکار برای این است که جایروها به درستی عمل نموده و عملیات کالیبره دستگاه به درستی انجام گردد، سپس باتری دستگاه را متصل کرده و در صورت وجود کلید روشن و خاموش کلید را متصل نمایید.

به محض متصل شدن باتری چراغ های دستگاه روشن می گردد و آماده گرفتن فرمان از سمت ریموت کنترل می باشد، بعد از روشن کردن کواد کوپتر، ریموت کنترل را روشن نمایید، در کواد کو.پترهای جدید برای کانکت شدن ریموت و پرنده بایددسته سمت چپ (دسته تراتل یا گاز) را یکبار به سمت بالا دهید و سپس دسته استیک را به حالت اول بازگردانید تا عملیات کانکت شدن دستگاه به درستی انجام پذیرد.

بعد از اینکه پرنده و ریموت به هم متصل شدن می توانید توسط دسته سمت چپ دستگاه را به پرواز در بیاورید، توجه داشته باشید دسته تراتل یا همان گاز میزان قدرت موتورها را تعیین میکند پس اگر برای اولین بار با این نوع پرنده ها کار میکنید باید بسیار مراقب باشید و سعی کنید دستگه گاز را به آرامی افزاییش دهید تا هاور شدن کواد کوپتر را مشاهده نمایید.

کنترل فرامین در کوادکوپتر:

کنترل فرامین در کواد کوپتر ها بسیار آسان می باشد ولی به تمرین نیاز دارد.

کنترل فرامین به راحتی انجام میگیرد، اهرم سمت راست برای تغییر مسیر و جهت دستگاه به کار می رود، ترتیب فرمان دادن به پرنده در صورتی که پشت دستگاه به شما باشد دقیقا همانند اهرم می باشد، یعنی اگر پشت دستگاه روبروی شما باشد با کشیدن اهرم به سمت راست پرنده به سمت راست هدایت شده و با کشیدن اهرم به سمت عقب دستگاه به سمت عقب حرکت میکند.

در صورتی که کواد کوپتر به صورت معکوس در مقابل شما قرارر داشته باشد، فرامین نیز برعکس خواهند شد. با کمی تمرین و ممارست و همچنین عجله نکردن میتوانید به بهترین حالت و بهترین خلبان مولتی روتور تبدیل شوید و از پرواز دادن این وسیله مفرح لذت ببرید، توجه داشته باشید که تمرین به موقع جزیی از مدلر شدن می باشد، پس برای رسیدن به نتیجه قابل قبول از شکست و کرش دستگاه نهراسید و با اعتماد به نفس سعی کنید فرامین را تمرین کرده تا به بهترین نتیجه برسید.