ترکیب یک ماشین کنترل از راه دور و یک کوادکوپتر

کوادکوپترها روز به روز برای علاقمندان به مدل های کنترل از راه دور، بیشتر و بیشتر محبوب می شوند، اما گاهی اوقات فقط نیاز به کنترل از راه دور یک ماشین داریم. اگر این نیاز شما نیز هست، باید بدانید که یک طراح محصولات انگلیسی، Witold Mielniczek، نیاز شما را پوشش داده است. نمونه اولیه ی او که با عنوان B شناخته می شود، هم به عنوان یک کوادکوپتر و هم یک اتومبیل مسابقه ای در زمین هاى ناهموار عمل می کند. این وسیله نقلیه با درایو چرخ عقب، دارای بدنه محکم پلی کربنات است و در آن از چهار چرخ برای راندن استفاده می شود. هر رینگ با محور نصب شده در مرکز رانده نمی شود، بلکه در عوض، با مکانیزم چرخ دنده موجود در پایین رینگ ها هدایت می شود. این مکانیزم به مرکز رینگ اجازه می دهد تا جایگاه چهار ملخ 7 اینچی شود و بدین شکل، این وسیله نقلیه بتواند در طول پرواز، در هوا بماند.


چرخ های مخصوص راندن، قابل حذف شدن و انعطاف پذیر می باشند، بنابراین در هر زمانی که B یک فرود سخت انجام دهد، دچار ضربات سنگین نخواهند شد. ملخ ها، نیز دارای انعطاف پذیری در وضعیت نصب خود می باشند که به ارزش وسیله نقلیه می افزاید. قدرت توسط یک باتری لیتیوم پلیمر 11.1 ولت تامین می شود که بنا به گزارش ها تا 15 دقیقه از رانندگی و پرواز ترکیبی را در هر بار شارژ ارائه می دهد. علاوه بر این، یک دوربین ویدئویی 720p می تواند فیلم هایی را در یک کارت Micro SD ضبط و ذخیره کند.

Mielniczek، یک نمونه اولیه کاری دارد و او اکنون امیدوار است که ویژگی هایی از قبیل خاصیت ضد آب کامل (که استفاده به عنوان یک قایق را نیز امکان پذیر کند)، توانایی در کشیده شدن بر روی دیوار و یک برنامه کنترل گوشی های هوشمند را به این وسیله نقلیه بیافزاید. در نهایت، او حتی شاید به امکان ساخت یک وسیله نقلیه حمل مسافر در اندازه کامل و بر اساس این فن آوری که می تواند برای اهداف بشر دوستانه استفاده شود، بیاندیشد. قبل از اینکه هر کدام از پیش بینی های بالا اتفاق بیافتد، او نیاز به افزایش بودجه ی تولید خود دارد، بنابراین او به کمپین Kickstarter روی آورده است. این طراح، با هزینه ی 320 پوند ($484)، یک مدل B آماده برای مونتاژ را در اختیار شما قرار می دهد. اگر مایل به دریافت یک مدل اسمبل شده ی کامل می باشید، باید پرداخت مقدار 400 پوند ($605) را متضمن شوید.

ادغام هواپیما، کوادکوپتر و خودرو در Krossblade SkyCruiser


از هواپیما، هلی‌کوپتر و یا یک ماشین پرنده خوشتان می‌آید؟ شرکتی با نام Krossblade مستقر در شهر آریزونا اقدام به طراحی کانسپت SkyCruiser کرده که ظاهرا ویژگی‌های هر سه وسیله نقلیه‌ی نام برده شده را دارا می‌باشد، این کانسپت یک پرنده‌ی هیبرید الکتریکی است که نه تنها قادر به تغییر میان حالت‌های کوادکوپتر و هواپیما می‌باشد، بلکه بر روی جاده نیز قابل راندن است. Krossblade SkyCruiser از زمانی که برادران رایت در سال 1903 به پرواز در آوردن Kitty Hawk اقدام کردند، صنعت حمل و نقل هوایی مورد توجه قرار گرفت. هواپیماها سریع و کم مصرف بوده و قادر به طی مسافت‌های طولانی و حمل محموله‌های سنگین می‌باشند، اما قادر به پرواز ثابت نیستند و برای تیک‌آف و فرود نیاز به باندهای فرود دارند. هلی‌کوپتر‌ها قادر به پرواز ثابت هستند و همچنین در مکان‌هایی غیر از باند فرود توانایی نشستن دارند، اما این وسایل هوایی تاحدی کند و با مصرف سوخت زیاد به شمار می‌روند و مناسب سفرهای طولانی نمی‌باشند، همچنی قابلیت حمل محموله‌ی زیاد را هم ندارند. تجهیز هر یک از دو وسیله‌ی فوق به قابلیت راندن بر روی جاده نیز به یک هواپیمای ضعیف و یک خودروی ضعیف می‌انجامد.


افزودن ویژگی‌های جدید به هلی‌کوپترها و هواپیماها دهه‌هاست که از آرزوهای مهندسی هوانوردی به شمار می‌رود و در این مدت نتایج مختلفی از کامپیون پرنده (flying truck) گرفته تا V-20 Osprey دربرداشته است. Krossblade SkyCruiser روند هواپیمای قابل تغییر را در پیش گرفته است. SkyCruiser در حالت پرواز عادی، توسط دو موتور الکتریکی 150 اسب‌بخار موجود در دم خود به جلو رانده می‌شود، اما در حالت پرواز عمودی یک مجموعه از چهار روتور تیغه‌دار از دماغه‌ی هواپیما خارج شده و کنترل را بدست می‌گیرند.

البته این ایده جدید نیست. تاریخ طرح کانسپت‌هایی از این دست به اوایل دهه‌ی 1950 بازمی‌گردد، اما طراحی SkyCruiser پنج سرنشین، روتورهای رو به بیرون را با موتور الکتریکی هیبریدی ترکیب نموده است. چهار موتور الکتریکی 80 اسب‌بخار برای هدایت چهار روتور اصلی وجود دارند، به علاوه چهار روتور 10 اسب‌بخار دیگر جهت تامین ثبات در هنگام وزیدن باد مخالف از امکانات این وسیله‌ی نقلیه‌ی هوایی می‌باشند. بنا به اعلام تولیدکننده، روتورهای کوچک‌تر سریع‌تر از روتورهای بزرگ‌تر شتاب می‌گیرند، از اینرو به بادهای ناگهانی سریع‌تر پاسخ می‌دهند.

چیدمان قابل روتورهای تیغه‌دار طوری طراحی شده‌اند که تیک‌آف و فرود عمودی (VTOL) هواپیمای SkyCruiser با قابلیت پرواز ثابت و فرود در مکان‌های کوچک در حین حفظ ویژگی‌های آئرودینامیکی هواپیماهای معمول تامین شود. موتورهای الکتریکی این مدل با پشتبانی یک موتور احتراق داخلی 400 اسب‌بخار در ترکیب با یک ژنراتور 360 اسب‌بخار تغدیه‌کننده‌ی باتری 12 کیلووات، قابلیت اطمینان بیشتری را برای این مدل فراهم می‌آورند. علاوه بر این، روتورها با گونه‌ای تنظیم شده‌اند که به سمت عقب بروند تا فضای بیشتری برای سرنشینان حاصل شود و چیدمان چندگانه‌ی موتور هم موجب تامین فضای زیاد و ایمنی بالا شده است.

بر روی زمین، بال‌های 9.5 متری این وسیله قابل از بین رفتن بوده و موتورهای الکتریکی نصب شده در چرخ‌ها نیز قادر به حرکت در سرعت 120 کیلومتر/ساعت هستند و به این ترتیب SkyCruiser به یک خودروی جاده‌ی مناسب برای سفرهای کوتاه تبدیل می‌شود که البته دارای طول دراز 8.4 متر است. به طور کلی ایده‌ی SkyCruiser ، ایجاد یک وسیله‌ی مناسب است که بتواند مسافران را بدون نیاز به فرودگاه‌های معمولی از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر منتقل کند. طبق اعلام کمپانی سازنده، SkyCruiser دارای سرعت کروز 505 کیلومتر/ساعت، سرعت توقف 160 کیلومتر/ساعت در حالت بال ثابت است و قادر به حمل محموله‌ی 455 کیلوگرمی بوده و دارای محدوده‌ی طی مسافت 1620 کیلومتر با چهار سرنشین می‌باشد.


بر روی زمین، بال‌های 9.5 متری این وسیله قابل از بین رفتن بوده و موتورهای الکتریکی نصب شده در چرخ‌ها نیز قادر به اگرچه SkyCruiser هنوز در حد یک طرح است، کمپانی در حال کار بر روی نمونه‌ی کوچک‌تر SkyProwler می‌باشد که دارای همان قابلیت VTOL بوده، اما از پیکربندی H برای روتورهای خود به منظور تبدیل راحت‌تر به یک کوادکوپتر برخوردار است و همچنین دارای سرعت کروز 90 کیلومتر/ساعت می‌باشد. هنوز قیمت و زمان عرضه‌ی هیچ کدام از دو وسیله‌ی فوق اعلام نشده است.